Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

En Yardımsever Futbolcular

465
En Yardımsever Futbolcular

Dünyaca ünlü futbol hikayeleri hakkında bilinmeyenleri merak ediyor musunuz? Bugün yazımızda en yardımsever futbolculardan bahsedeceğiz.

En yardımsever futbolcular ile bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu ilginç bilgilere sizde çok şaşıracaksınız.

Alexis Sanchez

Şili’nin ufak bir kasabında dünyaya Alexis Sanchez, henüz 6 yaşındayken ailesi tarafından çocuk işçi olarak çalıştırıldı. Club Arauco’nun alt yapısından gelen teklif sonrasında hayatında yeni bir sayfa açan ünlü futbolcu kariyer basamaklarını tek tek tırmandı.

Yakın zamanda doğduğu toprakları ziyaret eden dünyaca ünlü yıldız, yüzbinlerce Euro civarında spor teçhizatı satın alarak futbol aşığı çocuklara yardımcı oldu.

Steven Naismith

İskoç yıldız Steven Naismith, Liverpool ve Glasgow’daki evsiz insanlar yaptığı yardım organizasyonları ile tanınıyor.

Durumu olmayan kişilere maç biletleri veren başarılı golcü taraftarların gönlünde taht kurmayı başardı.

Didier Drogba

Dünyanın en önemli yeteneklerinden biri olan Didier Drogba, Fildişi Sahili’nde yardım organizasyonlarında aldığı görevle halk tarafından sevilmeye devam ediyor.

Ülke barışını korumak adına elinden geleni yapan tecrübeli yıldız, Pepsi’den gelen 3 milyon sterlinlik sponsorluk parasının tamamını hastane yatırımına ayırdı.

Mesut Özil

Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil futbolu dışında yardımları ile de tanınıyor. Milli takımı ile Dünya Kupasını kaldıran Özil turnuvadan kazandığı ödülle Güney Afrika’daki 23 çocuğun ameliyatına destek oldu.

En Yardımsever Futbolculardan Biri Cristiano Ronaldo

Portekizli süperstar Cristiano Ronaldo yardım konusunda adından söz ettiren futbolculardan bir tanesi. Kanser hastası olan çocuğun tedavi masraflarını üstlenen ünlü yıldız yakın zaman milyonlarca Euro’ya Altın Ayakkabı ödülünü satarak Gazze’de bir okulun yapımına yardımcı oldu. Cristiano Ronaldo günümüzde de yardımlarına devam ediyor.

Leo Messi

Barcelonalı süper star Lionel Messi’de futbolu dışında yardımları ile tanınıyor. Doğdu kentte hastane ve okul kuran ünlü futbolcu günümüzde pek çok çocuğun okutulmasına yardımcı oluyor.

Victor Moses

11 yaşındayken, Nijerya’da yaşanan olaylarda ailesini kaybeden ünlü futbolcu akrabalarının topladığı bir miktar parayla İngiltere’ye sığınmacı olarak gönderildi. Bu dönemde kısa süre içinde Crystal Palace scout ekibi tarafından keşfedilen ünlü futbolcu yaptığı yardımlarla da adından söz ettiriyor.

Önerilen Yazı: Şenol Güneş’in Kariyeri

Bir cevap yazın

Yükleniyor...