Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Futbolda Limit Savaşları

215
Futbolda Limit Savaşları

TFF tarafından kulüplerin 2020-21 sezonu için harcama limitlerinin açıklanmasından sonra başta Fenerbahçe olmak üzere bazı kulüplerin büyük isyanı olmuştu. Fenerbahçe yönetimi açıklanan harcama limitlerine rağmen transfer bombalarını ardı ardına patlatması sonucu akıllara Fenerbahçe’nin harcama limiti sorununa nasıl bir çözüm getireceği geliyordu.  Bu noktada geçtiğimiz hafta 4 büyükler dahil olmak üzere 8 kulübün başkanları ve Futbol Federasyonu bir araya gelmişti. Bu toplantıda Fenerbahçe yönetimi harcama limitlerinin değiştirilmesi önerisini getirdi. Fakat Beşiktaş’ın desteğine rağmen Galatasaray ve Trabzonspor’un muhalefeti sonucu toplantıda bir sonuca varılamamıştı.

Fenerbahçe’den Öneri Geldi

Fenerbahçe yönetimi gerçekleştirilen toplantıda ‘’Borç anapara harcama limitine konulmasın’’ talebi ile geldiği belirtiliyor. Bu talep kabul görse idi Fenerbahçe’nin harcama limitinde 250 milyon TL’lik bir artış olacaktı. Beşiktaş yönetimi bu talebe destek verirken Galatasaray ve Trabzonspor başkanlarının bu öneriye karşı çıktıkları ifade ediliyor. Oyunun başladıktan sonra kural değiştirilemeyeceğini belirten Galatasaray ve Trabzonspor başkanlarının bu katı tutumu sonrasında toplantıda anlaşma sağlanamadığı ifade ediliyor. TFF Başkanı Nihat Özdemir ise böyle bir değişikliğin olabilmesi için 18 kulüp başkanının da onay vermesi gerektiğini ifade ediyor.

Fenerbahçe’ye İstediği Bankadan Yapılandırma Anlaşması Yapabilir

TFF Başkanı Nihat Özdemir kamuoyunda Fenerbahçe’nin Bankalar Birliği ile anlaşma yapmaya zorlandığı yönünde yanlış bir algı olduğunu belirterek Fenerbahçe’nin istediği banka ile istediği şartlarda yapılandırma anlaşması yapma hakkı olduğunu belirtiyor. Fenerbahçe’nin Bankalar Birliği’nin sunduğu şartlarda bir anlaşma yapması durumunda Galatasaray kadar limiti olabileceği ifade ediliyor. Fenerbahçe yönetimi ise yapılandırma anlaşması imzalamak için bazı şartların oluşması gerektiğini ifade ediyor. Fenerbahçe’nin talep ettiği istekler arasında;

  • Her kulüp başkanı kendi dönemindeki borcun sorumlusu olması,
  • Ödemelerdeki faiz oranlarının kesinlikle aşağıya düşürülmesi,
  • Borç ödemesi, 3 yıl ana para ödemesiz 10 yıl olması,
  • Alınan borç dolar olarak değil, TL olarak alınması,
  • Kulüplere nakit para desteğinde bulunulması,
  • Ana para borcu anlaşma yapan kulüplerde olduğu gibi hesaba dahil edilmesi yer alıyor.
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...