Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Mario Balotelli Beşiktaş’ta

203
Mario Balotelli Beşiktaş’ta

Şampiyonlar Ligi 2. Ön eleme turu öncesinde forvet hattına takviye yapmak isteyen Beşiktaş’ın İtalyan yılsız Mario Balotelli ile her konuda anlaştığı iddia ediliyor.

Burak Yılmaz’ın alacaklarına karşılık olarak Fransa’nın Lille takımına transfer olması ile birlikte forvet bölgesine acil takviye ihtiyacı olan Beşiktaş’ın Paok ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme maçı öncesinde Mario Bolatelli’yi transfer ederek tur için avantaj sağlamak istiyor. Konu ile ilgili olarak Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın da onayı ile birlikte Mario Bolatelli konusunda harekete geçen yönetimin oyuncu ile her konuda anlaştığı ve kısa sürede takıma katılacağı iddia ediliyor.

1 Milyon Avro ve Performans Bonusu

Beşiktaş yönetimi oyuncunu daha önce ki takımlarında yaşadığı sorunları göze alarak oyuncuya performansa dayalı bir teklif götürdüğü ve uzun pazarlıklar sonunda tarafların anlaştığı ifade ediliyor. Buna göre Mario Balo telli için 1 milyon avro yıllık ücret ve 1,5 milyon avroda oynayacağı maç sayısına göre kazanabileceği bir anlaşma sağlandı. Eğer Mario anlaşmada belirtilen maç sayısına ulaşırsa Beşiktaş takımında yıllık 2,5 milyon avro alacak. Balotelli geçen sene İtalya’nın Brescia takımında sezona başlamış fakat daha sonra antrenmana geç kalması ve korona sonrasında antrenmana katılmak istememesi nedeniyle takımdan gönderilmişti. Balotelli İtalyan takımı ile de tıpkı Beşiktaş ile olduğu gibi 1 milyon avrosu garanti 1,5 milyon avrosu performansa dayalı bir anlaşma imzalamıştı.

Sergen Yalçın Balotelli’ye Güveniyor

Bir dönem futbol dünyasının en yetenekli forvet oyuncuları arasında gösterilen Balotelli hem özel hayatı hem de sorumsuz tavırları ile son dönemde katıldığı takımlarda tutunmakta zorlanıyor. Sergen Yalçın ise Balotelli’nin kalitesine güvendiğini ve Beşiktaş takımında tıpkı birçok oyuncu gibi eski günlerine geri döneceğine inanıyor. Inter’de gösterdiği üstün performans ile 29,5 milyon avro bonservis bedeli ile Manchester City burada fena geçmeyen 3 yılın ardından 20 milyon avro bonservis bedeline Milan’a transfer olmuştu. Milan takımında geçen başarılış sezonun ardından Liverpool takımına 20 milyon avro bedelle transfer olan Balotelli 2014 yılından sonra kariyerinde büyük bir düşüş yaşadığı görülüyor. Bu dönemde sadece Fransa’nın Nice takımında başarılı olan ve 3 sezon oynayan Balotelli geri kalan sezonlarda ancak bir sene takımında kalabildiği görülüyor. Beşiktaş bu transfer ile büyük bir risk alsa da yetenekleri tartışılmaz olan Balotelli’nin Sergen Yalçın ile birlikte tekrara kariyerini ayağa kaldırabileceği ifade ediliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...