Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray ve Beşiktaş Avrupa Sınavında

107
Galatasaray ve Beşiktaş Avrupa Sınavında

Avrupa kupalarında ülkemizi UEFA kupasında temsil eden ekiplerimiz arasında yer alan Galatasaray, Beşiktaş ve Alanyaspor bugün sahneye çıkıyor.

Ülke futbolu olarak Avrupa kupalarında kötü performans gösterdiğimiz son dönemlerde takımlarımız ülke puanını yükseltmek ve tekrar üst sıralarda yer almak adına oldukça önemli ve bir o kadar da zorlu sınavlara çıkıyor. Bugün 3 temsilcimiz UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek adına 3. ön eleme turu maçlarına çıkıyor. Tek maç üzerinden oynanacak maçlar sonucunda temsilcilerimiz tur atlaması durumunda UEFA Avrupa Ligi ön eleme turu oynamaya hak kazanacak.

Galatasaray’ın Evinde Hırvat Temsilcisini Ağırlıyor

Bu sezona hem ligde hem de oynadığı Avrupa maçında oldukça etkili bir şekilde başlayan Galatasaray UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek adına 3. ön eleme turu maçında evinde Hırvat temsilcisi Hajdut Split takımını ağırlayacak.  Türkiye saati ile 21,00’da başlayacak ve tek maç eliminasyon usulü oynanacak maçta temsilcimiz turu geçmesi durumunda EUFA Avrupa Ligi gruplarına kalabilmek için Rangers – Willem 2 müsabakasının galibi ile çift maç üzerinden son maçlarını oynayacak. Galatasaray hem kalitesi hem de son dönemde ki formu ile bu maçın mutlak favorisi olarak gösteriliyor.

Beşiktaş’ın Rakibi Portekiz Temsilcisi Rio Ave

Bu sezon Sergen Yalçın yönetiminde yeni bir yapılanmaya giden Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek için 3. ön eleme turu maçında evinde Portekiz temsilcisi Rio Ave takımını ağırlayacak.  Türkiye saati ile 20,00’da başlayacak ve tek maç eleme usulü oynanacak karşılaşmada temsilcimiz turu geçmesi durumunda EUFA Avrupa Ligi gruplarına kalabilmek için Milan- Boda Glimt karşılaşmasını galibi ile çift maç üzerinden adını UEFA Avrupa Ligi gruplarına yazdırmak için mücadele edecek.  Beşiktaş Rio Ave maçı futbol otoriteleri tarafından son derece zor ve her 2 takımında tur için yüzde 50-50 şansı olduğu bir müsabaka olarak değerlendiriliyor. Diğer temsilcimiz Alanyaspor ise bu akşam Norveç Temsilcisi Rosenborg ile deplasmanda karşılaşacak. Temsilcimizin bu turu geçmesi durumunda ise rakibi Mura- PSV eşleşmesinin galibi olacak. Alanyaspor bu türde en zorlanacak ekibimiz olarak göze çarpıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...