Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Marcao İçin Son Teklif 20 Milyon Avro

108
Marcao İçin Son Teklif 20 Milyon Avro

Son dönemde gösterdiği performans ile beğeni toplayan Marcao için İtalyan devi Roma bonuslarla birlikte 20 milyon avroluk bir teklif yaptığı ifade ediliyor.

Galatasaray hem ligi hem de Avrupa kupalarında son yılların en iyi başlangıcını yaptığı görülüyor. Her 2 kulvarda oynadığı 4 maçı da kazanan temsilcimiz rakip filelere 10 gol atarken kalesinde sadece 2 gol gördü. Defansif anlamda oldukça başarılı bir görüntü çizen Galatasaray’da bu performansın en önemli etkenleri arasında Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’nun performansı ön plana çıkıyor. Brezilyalı oyuncunun bu performansı ile birlikte oyuncuya Roma takımından yapılan teklifinde yükseldiği iddia ediliyor.

Roma Fiyat Arttırdı

Sezon başında Roma takımı Marcao’yu kadrosuna katmak için 10 milyon avroluk bir bonservis bedeli önermişti. Hatta o dönem Galatasaray transfer yapabilmek için oyuncu satması gerektiğinden Galatasaray yönetimi bu teklifi ciddi anlamda değerlendirmeye almıştı. Fakat Fatih Terim’in bu bedele satışa onay vermemesi ve oyuncuya ihtiyacı olduğunu belirtmesi üzerine teklif reddedilmişti. Roma takımı daha sonra teklifi 12 milyon avroya çıkarsa da Galatasaray 15 milyon avro talep etmişti.

Dün itibari ile roma takımı 15 milyon avro ve gelecek satıştan yüzde 10 pay vermeyi teklif etti. Fakat oyuncunun son haftada gösterdiği muazzam performans sonucunda Galatasaray yöneticileri teklifi kabul etmediklerini ifade etmişlerdi. Roma takımı ise oyuncunun artan performansında ve sol ayağını kullanma becerisinden son derece etkilenerek Galatasaray takımına 17 milyon avro bonservis ve 3 milyon avro çeşitli bonuslarla son derece cazip bir teklif yaptı ve Galatasaray’ın yanıtını beklemeye başladı.

Derbi Marcao’nun Son 2 Maçı Olabilir

Marcao’ya gelen 20 milyon avro teklif ise Galatasaray yöneticilerinin ciddi anlamda düşünmeye sevk etti. Konu hakkında Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in onayının olduğu ve oyuncunun yerine scout ekiplerinin sol ayağını kullanabilen, genç ve yetenekli bir oyuncu arayışlarına girdikleri ifade ediliyor. Galatasaray takımı Fenerbahçe derbisinden sonra bu transfere onay verebileceği ifade ediliyor. Böyle bir durumda ise Galatasaray orta saha ve Marcao’dan boşalacak bölgeye 2 yeni transfer yapmayı planlıyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...