Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Lemina Savaşını Galatasaray Kazandı

183
Lemina Savaşını Galatasaray Kazandı

Mensah transferinde oyuncuyu ezeli rakibi Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray, Lemina transferinde Beşiktaş ile girdiği kıyasıya yarışı kazanan ekip oldu.

Geçtiğimiz hafta Kayserispor’dan Mensah için Galatasaray ve Beşiktaş kıyasıya transfer rekabetine girmişti. Fakat Kayserispor başkanı daha önce söz verdiği Beşiktaş’a oyuncuyu satın alma opsiyonu ile kiralamıştı. Bu durum sosyal medyada Galatasaray taraftarının büyük tepkisine neden olmuştu. Hatta çeşitli sosyal medya platformlarında Kayserispor Başkanı ile ilgili Galatasaray taraftarları tarafından linçe varan yorumların yapıldığı görülmüştü. Mensah’ın Beşiktaş’a kaptırılması sonucunda orta sahada oluşan boşluğu kapatmak adına Galatasaray geçen sene formasını kiralık olarak giyen Lemina’ya yöneldi. Fakat bu transferde karşısında yine Beşiktaş’ı bulmuştu.

Sergen Yalçın Çok İstedi

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın Lemina’nın transfer edilmesini çok istedi. Özellikle geçen sezon sakatlık yaşamadığı dönemde gösterdiği hırslı, enerjik ve teknik futbol ile dikkat çeken Lemina’nın orta sahada Mensah ile çok iyi bir ikili olacağını düşünen Sergen Yalçın oyuncunun transferi için yönetime özel bir istekte bulunduğu iddia edilmişti. Beşiktaş yönetimi oyuncunun bonservisini el inde bulunduran Premier Lig ekibi Southampton ile görüşmüş ve kiralama konusunda anlaşmıştı. Beşiktaş yönetimi oyuncunun kulübü ile görüştükten sonra Lemina ile yaptığı ilk görüşmede büyük yol kat etmişti. Tam bu transferde bitti derken Galatasaray kulübünün devreye girmesi ile transferin son anda yattığı iddia ediliyor.

Fatih Terim Devreye Girdi                                                            

Bir oyuncuyu daha ezeli rakiplerine kaptırmak istemeyen Fatih Terim Lemina transferin bizzat devreye girdiği iddia ediliyor. Oyuncunun Beşiktaş ile görüştüğünü ve büyük oranda anlaştığını haber alan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak Türkiye’de bulunan Lemina ile acilen görüştü. Bu görüşmede Fatih Terim oyuncuya kendisini kadroda görmek istediğini iletti. Geçtiğimiz sezon Fatih Terim ile birlikte kariyerine tekrar dönüş yapan ve yıldızını parlatan Lemina bu görüşme sonrasında Galatasaray’da gelecek sezonda devam etmek istediğini Beşiktaş takımına iletti. Böylece Mensah transferinden sonra Beşiktaş ile Galatasaray kapışmasının bu sefer ki galini Beşiktaş oldu. Lemina Galatasaray’dan yıllık 1,4 milyon avro alacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...