Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Polonyalı Yıldız Adayı Galatasaray’da

209
Polonyalı Yıldız Adayı Galatasaray’da

Transferde ezeli rakiplerinin gerisinde kaldığı eleştirileri getirilen Galatasaray Polonya futbolunun yıldız adayları arasında gösterilen Jakup Moder’i kadrosuna katıyor.

Galatasaray taraftarları bugün kendilerini oldukça heyecanlandıran 2 haberle uyandılar. Önce Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldız Rordigues’i kadrosuna katmaya çok yakın olduğu iddia edildi. Şimdi de Polonya futbolunun gelecekteki en önemi yıldız adayları arasında gösterilen Jakup Moder’i kadrosuna katmak üzere olduğu ifade ediliyor. Sarı kırmızılı ekip Seri ve Lemina sonrasında büyük eksiklik yaşanan bu bölgeye oldukça potansiyelli bir oyuncuyu transfer ediyor

3,5 Milyon Kiralama ve 5 Milyon Avro Satın Alma Opsiyonu

Polonya’nın Lech Pozan takımının oyuncusu olan Jakup Moder ile her konuda anlaşan sarı kırmızılı ekip, oyuncunun takımı ile de 3,5 milyon avro kiralama ve 5 milyon avro zorunlu satın alma opsiyonu ile anlaşma sağlandığı ifade ediliyor. Galatasaray’a 8,5 milyon avro gibi büyük bir bedele mal laçka oyuncunun şuan itibari ile Polonya’nın en yetenekli ve gelecek vadeden oyuncuları arasında yer aldığı ifade ediliyor. 21 yaşında olan oyuncunun Galatasaray’da göstereceği iyi performans ile birkaç sene içerisinde 20 milyon avronun üzerinde bir bedelle Avrupa’nın önde gelen takımlarından birine transfer olabileceği ön görülüyor.

Geçtiğimiz sezon 26 maça çıkan genç yıldız adayı 5 gol ve 5 asistlik oldukça iyi bir performansa imza atığı görülüyor. İki ayağını da kullanabilen oyuncu 6, 8 ve 10 numara pozisyonlarında görev yapabiliyor. Galatasaray’ın bu transferi birkaç güne açıklaması ve diğer transferlere yoğunlaşması bekleniyor.

Diğer Bir Polonyalıda Listede                                                      

Galatasaray’ın transfer listesinde diğer bir Polonyalı oyuncu Kamil Jozwiak’da yer alıyor. Jakup Moder transferini bitirdikten sonra bu oyuncuyu da kadrosuna katmak isteyen Galatasaray oyuncunun takımına 1,5 milyon avro kiralama bedeli ve 3milyon avroluk bir zorunlu satın alma opsiyonu teklifi sunduğu belirtiliyor. Galatasaray’ın bu 2 oyuncuyu bu sene kiralık olarak kadrosuna katarak UEFA ile yaptığı anlaşmaya uymaya devam etmek istediği ifade ediliyor. Yapılan anlaşmaya göre kiralık oyuncular verilen meblağ bonservis olarak sayılmıyor. Galatasaray’ın bu 2 yıldız adayını alarak aynı zamanda geleceğe de yatırım yapmak istediği ifade ediliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...