Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Şampiyonluk Favorisi Fenerbahçe

142
Şampiyonluk Favorisi Fenerbahçe

Süper lig henüz başlamasa da takımların yaptıkları transferler ve takımların sezon başında ki durumları göz önüne alındığında Fenerbahçe şampiyonluğun favorisi gösteriliyor.

Fenerbahçe için geçtiğimiz 2 sezon tam anlamıyla kâbus gibi geçmişti. Bu 2 sezonda bırakın şampiyonluğu ligi ilk 5 sora içerisinde bile bitiremeyen Fenerbahçe bu sene ne pahasına olursa olsun şampiyon olmak için gözünü kararttığı görülüyor. Transfer piyasasına fırtına gibi giren Fenerbahçe ezeli rakiplerinin elinden oyuncuları alarak hem kadro kalitesini arttırdı hem de rakiplerine karşı psikolojik bir üstünlük kurduğu görülüyor.  Bu noktada futbol otoriteleri ligi bile kaliteli ve tecrübeli oyuncuları kadrosuna katan ve takım halinde oldukça pozitif bir hava yansıtan Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda en şanlı takım olacağını ön görüyor.

Trabzonspor’un 2 Yıldızı Fenerbahçe’de

Fenerbahçe bu sene ki transfer politikasını ligde kendini ispat etmiş ve bonservisi olmayan yıldızlar üzerine kurduğu görülüyor. Bu noktada geçtiğimiz sezon Trabzonspor’un başarısında büyük pay sahibi olan Novak ve Jose Sosa’yı kadrosunu katan Fenerbahçe hem rakibinin hücum gücünü oldukça aşağı çekerken hem de bonservis bedeli ödemeden ligin kendi mevkilerinde ki e n iyi oyuncularından ikisini kadrosuna katmış oldu. Fenerbahçe’nin bu hamlesi ile birlikte Trabzonspor’un önümüzdeki sezon için hücum anlamında ciddi kan kaybı yaşayacağı iddia ediliyor.

Beşiktaş’ın Elinden 2 Eski Oyuncusu Alındı                            

Fenerbahçe transferde ezeli rakiplerine üstünlük kurduğu diğer bir hamlesini de Beşiktaş’ta çok başarılı bir sezon geçiren eski oyuncuları Gökhan Gönül ve Caner Erkin’i tekrar kadrolarına katarak yaptı. Geçtiğimiz sezon yaptığı asistlerle dikkat çeken Caner Erkin ve hala mevkiinin en iyi ilk 5 oyuncusu arasında gösterilen Gökhan Gönül’ü bonservissiz bir şekilde kadrosuna katan Fenerbahçe bu hamlesi ile de Beşiktaş üzerinde psikolojik bir üstünlük kurduğu iddia ediliyor.

Galatasaray’a Mert Hakan Yandaş Çalımı

Fenerbahçe en büyük ve psikolojik anlamda en etkili transfer çalımını ise ezeli rakibi Galatasaray’a atmış görünüyor. Galatasaray’ın sezon bitmeden prensip anlaşmasına vardığı Mert Hakan Yandaş’a ödemesi gereken tutarı zamanında ödememesi üzerine devreye giren Fenerbahçe Sivasspor ’da çok iyi bir sezon geçiren Mert Hakan Yandaş’ı ezeli rakibini elinden alarak tüm ezeli rakiplerine transferde psikolojik bir üstünlük kurduğu görülüyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...