Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Marcao 15 Milyon Avroya Transfer Oluyor

124
Marcao 15 Milyon Avroya Transfer Oluyor

Kasada sıcak para olmadığından dolayı transfer hamlelerinde beklemeye geçen Galatasaray başarılı savunma oyuncusu Marcao’yu Newcastle takımına gönderiyor.

Türkiye’de pandemi dolayısı ile transfer piyasası sakin geçerken en çok eleştiri alan takımların başında Galatasaray geliyor. Özellikle Fenerbahçe’nin yaptığı birbirinden etkili ve kaliteli transferler karşısında sessiz kalan Galatasaray’ın elini rahatlatacak hamle geliyor. Özellikle orta sahaya yapmak istediği transferler noktasında sıcak para sıkıntısı yaşayan Galatasaray 24 yaşında ki başarılı savunma oyuncusu Marcao’ya gelen teklifle transfer taarruzuna geçmeli planlıyor. UEFA ile yapılan anlaşma gereği bonservis geliri elde etmeden bonservisi olan oyuncu alamayan Galatasaray Marcao transferinden gelecek olan 15 milyon avro ile 2 orta saha ve defans bölgesine takviye yapmayı planlıyor.

Scout Ekiplerinin Başarısı

Marcao 2 sene önce devre arasında 4 milyon avro bedel ile transfer edildiğinde Galatasaray yönetimi Portekiz Ligi’nde düşmeye oynayan takımın oyuncusuna 4 milyon avro bedel vermekle yoğun şekilde eleştirilmişti. Fakat Scout ekibinin önerisi ile bu transfer gerçekleşmişti. Marcao oynadığı futbol ile kendisini ispatlarken sol ayağını kullanabilmesi ve oyun kurma noktasında ki becerisi ile İngiliz takımlarının yoğun bir şekilde dikkatini çekmişti. Geçtiğimiz sezon defans bölgesinde önemli sorunlar yaşayan Newcastle United takımı bu amaçla Marcao’yu transfer etmek için menajerler vasıtasıyla Galatasaray’a 15 milyon avro teklif etti. Galatasaray ile Newcastle arasında başlayan pazarlıklar sonucunda 15 milyon avro artı performans bonusları ile bu transferin birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Marcao Newcastle United’ı Sosyal Medyada Takibe Aldı

Galatasaray ile Newcastle United takımlarının görüşmelerde sona geldiğini belgeleyen diğer bir hususta Marcao’un İnstagram hesabından Newcastle takımını takibe alması olarak gösteriliyor. Başarılı savunma oyuncusunun Premier Lig için belirtilen Milli takım kriterini karşılayamamasına rağmen aynı zamanda Portekiz vatandaşı olması ve pandemi nedeniyle Premier Lig yönetiminin bu kuralda esneme gitmesi sonucunda bu transferin önünde hiçbir engelin kalmadığı belirtiliyor. Transfere onay veren Fatih Terim’in scout ekiplerine talimat vererek sol ayaklı ve gelece vadeden bir defans oyuncusu bulmalarını istediği bilgisine ulaşıldı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...