Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş’ın Forvet Transferi Çıkmazı

137
Beşiktaş’ın Forvet Transferi Çıkmazı

Burak Yılmaz’ın Fransız Lille takımına transfer olması ile birlikte kadrosunda üst düzey forvet oyuncusu kalmayan Beşiktaş maddi sebeplerle istediği forvet transferini sonlandıramıyor.

2019-20 sezonunun ikinci yarısında Sergen Yalçın’ın göreve gelmesi ile birlikte Beşiktaş takımının gösterdiği iyi performansın baş aktörlerinden olan Burak Yılmaz’ın Lille takımına transfer olması sonrasında Beşiktaş takımında bu bölgede büyük bir boşluk yaşanıyor.  Beşiktaş’ın Paok ile oynadığı Şampiyonlar Ligi 2. Ön eleme maçında iyi bir performans göstermesine rağmen Beşiktaş takımının şampiyonlukta iddiası olabilmesi için mutla suretle birinci sınıf bir forvet oyuncusuna ihtiyaç duyuluyor. Özellikle 42 haftalık lig maratonu, kupa maçları ve UEFA kupası maçları göz önüne alındığında kaliteli bir forvet oyuncusunun mutlak gerekli olduğu belirtiliyor.

Larin İyi Ama Yeterli Değil

Beşiktaş’ın Paok’a 1-3 yenildiği Şampiyonlar Ligi 2. Ön maçında Beşiktaş takımında sahanın ender iyi ve ayakta kalan isimleri arasında yer alan Larin’in performansı teknik heyeti mutlu etse de takımı şampiyonluğa ve Avrupa kupalarında üst seviyeye taşımak için yeterli olmadığı ifade ediliyor. Beşiktaş takımı eğer kaliteli ve devamlılığı olan bir forvet oyuncusu transfer etmesi durumunda Larin’in ilk yedek olması planlanıyor. Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığı yaratan Güven’in üçüncü forvet olması planlanıyor. Ayrıca Sergen Yalçın özellikle iç saha maçlarında Larin’in bu performansının devam etmesi durumunda yeni hücum oyuncusu ile birlikte çift santrafor sahaya çıkabileceği ifade ediliyor. Beşiktaş yönetimi oyuncuyu yeni sezonun ilk haftasına yetiştirmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Beşiktaş’ın İlk Hedefi Kalinic

Forvet transferinde Beşiktaş yönetiminin ilk ve en önemli hedefi olarak Atletico Madrid’in forvet oyuncusu Kalinic ön plana çıkıyor. Bu noktada Atletico Madrid takımına bonservis bedeli ödemeyecek olan Beşiktaş yönetiminin oyuncunun yıllık yüksek maaş maliyeti kara kara düşündürüyor. Beşiktaş yönetimi şampiyonluk için listenin ilk sırasında yer alan Kalinic’i transfer etmek istiyor. Eğer Kalinic transferi bitirilemez ise Beşiktaş takımının diğer alternatifleri ise Modeste ve Bolatelli olduğu iddia ediliyor. Beşiktaş yönetiminin 1 hafta içerisinde yeni forvet transferini tüm imkanlarını zorlayarak açıklaması bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...