Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Rennes Uğurcan Çakır Transferinde Israrcı

112
Rennes Uğurcan Çakır Transferinde Israrcı

Fransız takımı Rennes as kelecisi Mendy’i 30 milyon avro bedelle İngiliz Chelsea takımına satmasının ardından Trabzonspor’dan Uğurcan Çakır’ı transfer etmek istiyor.

Fransız takımı Rennes Avrupa’da son dönemin en potansiyelli kalecileri arasında gösterilen Uğurcan Çakır’ı transfer etmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Geçtiğimiz sezonun iyi kalecilerinden olan Mendy’nin 30 milyon avro bedelle İngiliz devi Chelsea takımına transferi sonrasında bu bölgeye Uğurcan Çakır’ı transfer etmek istiyor. Fransızlar bu transferi noktalamak ve Trabzonspor’u ikna etmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Rennes Teklif Yükseltti

Fransız temsilcisi ilk olarak Trabzonspor’un kapısını 12 milyon avro bonservis bedeli ile çalmıştı. Fakat bu teklifi son derece yetersiz bulan Trabzonspor yapılan teklifi fazla düşünmeden geri çevirmişti. Rennes takımı ise potansiyeline çok güvendiği ve gelecekte çok yüksek bedelle satabileceğine inandığı Uğurcan Çakır için teklifini yükseltti. Rennes yeni teklifinde bonuslarla birlikte 17 milyon avro ve bir sonraki satıştan yüzde 15 pay öneriyor. Trabzonspor yönetimi ise bu teklifi de yetersiz bulurken yapılan bonuslarla birlikte 17 milyon avro teklifin herhangi bir bonus olmadan direkt 20 milyon avro olmasını talep ediyor. Fransız takımı Trabzonspor’un bu teklifine bir cevap vermese de transferin direkt 18 milyon avro ve diğer satıştan yüzde 10 bedelle sonuçlanabileceği iddia ediliyor.

Uğurcan Çakır Fransa’da Başarılı Olur

Pandemi dolayısı ile futbol camiasında transfer bedellerinin düşmesi ile birlikte Trabzonspor’un Uğurcan Çakır için geçtiğimiz sezon düşündüğü 25 milyon avro bonservis bedelinin şimdilik oldukça zor olduğu ifade ediliyor. Trabzonspor yedek kalecisi Erce Kardeşler’e oldukça güvendiğinden dolayı eğer kendi istedikleri rakamın teklif edilmesi durumunda bu transfere onay vermesi bekleniyor. Bu transferin gerçekleşmesi durumunda ise Trabzonspor şuan itibari ile elinde ki en büyük yetenek olan Abdülkadir Ömür’ü ise her ne olursa olsun takımda tutmayı planlıyor. Trabzonspor Uğurcan Çakır’ın olası transferi ile birlikte bu sezon 30 milyon avronun üzerinde bir bonservis geliri elde etmiş olacak. Son 2 sezondur oyuncu satışları ile büyük gelir elde eden Trabzonspor’un alt yapıdan yeni oyuncuları takıma monte etmesi bekleniyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...