Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Jose Sosa Fenerbahçe’de

198
Jose Sosa Fenerbahçe’de

TFF limit sorununa karşın transferin en hareketli ve istekli takımı olan Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile sözleşme yenilemeyen Jose Sosa ile anlaştığı iddia ediliyor.

Son 2 sezonda büyük hayal kırıklığı yaratan Fenerbahçe bu sene şampiyon olabilmek adına transferde TFF limit sınırlamasına karşın tüm imkanlarını sonuna kadar zorladığı görülüyor. Bu noktada Mert Hakan Yandaş, Novak, Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ü kadrosuna katan Fenerbahçe’nin 4 yabancı futbolcu ile de anlaşma noktasında geldiği ifade ediliyor. Bu noktada kadroda en önemli eksiğin yaratıcı 10 numara olduğu ifade ediliyordu. Dün akşam basına yansıyan iddialarda ise Trabzonspor ile sözleşmesi biten ve yıllık ücret konusunda anlaşmaya sağlamayan Jose Sosa ile görüşen Fenerbahçe’nin futbolcu ile anlaştığı iddia ediliyor.

Trabzonspor 1 Milyon 750 Bin Avro Önerdi

Trabzonspor sezon devam ederken Josa’nın sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başlamıştı. Trabzonspor oyuncuya 2,25 milyon avro önermiş Jose Sosa ise düşünmek için zaman istemişti. Fakat Trabzonspor’un Avrupa kupalarına cezası sebebiyle gidemeyecek olması ve pandemi süreci nedeniyle teklifini 1 milyon 750 avroya indirdi. Sosa  2 milyon 250 avroyu kabul ettiğini söylese de Trabzonspor en son tekliflerinin 1 milyon  750 bin avro olduğunu oyuncunun menajerine ilettiği iddia edildi. Oyuncunun menajeri ise İstanbul kulüpleri ile temasa geçtiği öğrenildi.

En Yüksek Teklif Fenerbahçe’den Geldi

Arjantinli’nin menajeri İstanbul kulüpleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Sosa’nın menajeri oyuncusunu, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’a önerdi. Sosa’nın menajeri görüşmeler sonrasında oyuncuya İstanbul takımlarının tekliflerini sundu. İçlerinde en ciddi teklifleri Fenerbahçe ve Beşiktaş gerçekleştirdi. Bu teklifler 1,5 milyon avro seviyesindeydi. Galatasaray ise o mevkide yeterli oyuncusu olması nedeniyle transfere istekli yaklaşmadı. Sosa ilk etapta 2,5 milyon avro civarı bir rakam talep ediyordu. Beşiktaş önerdiği rakamı daha da yukarı çekemeyeceğini iletti.

Fenerbahçeli yetkililer de bu rakama çıkamayacaklarını belirttiler.  Bunun üzerine devreye giren Emre Belözoğlu‘nun da Jose Sosa ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenilirken ve yoğun pazarlıklar sonucunda Fenerbahçe’nin önerdiği rakamın 2 milyon avro civarına geldiği bilgisi paylaşıldı. Menajer Flavio Bilardo durumu oyuncusuyla paylaştı. İddiaya göre kariyerini İstanbul’da sürdürmeye sıcak bakan Jose Sosa, Fenerbahçe’nin teklifini kabul etti.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...