Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş’ta Kalinic Transferi An Meselesi

115
Beşiktaş’ta Kalinic Transferi An Meselesi

Deplasmanda Trabzonspor’u 1-3 yenerek Süper Lig’e müthiş bir başlangıç yapan Beşiktaş yılan hikayesine dönen forvet transferini de bitiriyor.

Beşiktaş dün akşam oynanan maçta Trabzonspor’a neredeyse hiç pozisyon vermeyerek güçlü rakibini deplasmanda 1-3 yenmenin mutluluğunu yaşıyor. Oynanan akıllı ve disiplinli futbol sonrasında birçok Beşiktaş taraftarı etkili bir forvet transferi ile takımlarının şampiyonluktan en iddialı takımlardan biri olacağına inanıyor. Özellikle Beşiktaş orta sahasının çok yönlü ve zengin bir orta saha olduğuna vurgu yapılırken forvet transferi ile Beşiktaş’ın çok daha iddialı hale geleceğine vurgu yapılıyor. Beşiktaş haberlerinde forvet transferi ilk gündem maddesini oluşturuyor.

Kalinic Konusunda Sona Yaklaşıldı

Forvet bölgesine transfer yapmak için uzun süredir uğraş veren Beşiktaş yönetimi Fenerbahçe’nin de aradan çekilmesi ile birlikte Kalinic transferini noktalamaya oldukça yaklaştığı iddia ediliyor. Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın yapılandırılması ve önümüzdeki hafta imzalanacak yeni sponsorluk anlaşmaları ile harcama limitlerinde artış olacak olan Beşiktaş’ın bu transferi noktalamak için imkanlarını oldukça zorladığı ve oyuncuyu yüzde 90 oranında ikna ettiği kulislerde yoğun bir şekilde konuşuluyor. Josef De Souza transferi ile orta saha bölgesinde hiçbir eksiği kalmayan Beşiktaş’ın Kalinic transferinin yanında 2 isimi daha alarak transferi noktalayacağı ifade ediliyor. Kalinic ve defans bölgesine yapılacak 2 takviye ile birlikte Beşiktaş’ın şampiyonluk yolunda en az Fenerbahçe, Başakşehir ve Galatasaray kadar iddialı hale geleceği belirtiliyor.

Kalinic Bu Hafta Bitebilir

Beşiktaş oyuncu ile birçok konuda anlaşma sağlarken anlaşmanın süresi ve bonuslar konusunda pazarlıkların devam ettiği ifade ediliyor. Beşiktaş daha önce eski oyuncusu Vincent Aboubakar ile prensip anlaşmasına varsa da oyuncunun son dönemde sürekli sakatlanması ve performansının bu sebeple düşmesi yönetimim başka alternatiflere yöneltmişti. Beşiktaş ile Kalinic arasında ki görüşmelerin bu hafta içerisinde bitmesi ve tarafların anlaşması bekleniyor. Eğer Kalinic transferinde son anda bir sorun yaşanırsa siyah beyazlı yönetim daha önce prensip anlaşmasına vardığı Aboubakar ile sözleşme imzalaması bekleniyor. Beşiktaş yönetimi aynı zamanda eski oyuncusu Gökhan Töre ile de görüşmelere devam ediyor. Oyuncu ile maaş konusunda anlaşmanın yakın olduğu ve bu transferinde hafta içi sonlanacağı konuşuluyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...