Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Vedat Muriq İtalya Yolcusu

206
Vedat Muriq İtalya Yolcusu

TFF tarafından açıklanan harcama limitleri sonrasında harekete geçen Fenerbahçe yönetimi yıldız golcüsü Vedat Muriq’in Lazio transferi için görüşmelere başladı.

Dün tam anlamıyla transfer şov yapan Fenerbahçe yönetimi yıldız golcüsü Vedat Muriq’i iyi bir rakama satarak harcama limitleri konusunda elini rahatlatmak istiyor. Fenerbahçe bu anlamda oyuncunun Lazio ile transferinde oldukça büyük aşama kaydettiği bilgileri geliyor. İtalyanlar kapıyı 15 milyon avro bedelle açarken Fenerbahçe 25 milyon avro talep ediyor.

İtalyanlar 18 Milyon Avroya Kadar Çıktı

Vedat Muriq’in hem lig hem de milli takımda ki performansından oldukça etkilenen Lazio yetkilileri bu transferi bitirmek için dün akşam İstanbul’a gelmişti. Gelecek sene Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Lazio kadrosunu güçlendirmek adına en önemli hamlelerden biri olarak Vedat Muriq’i görüyor. Bu sebeple ilk başta teklif edilen 15 milyon avroyu 18 milyona yükselten İtalyanlar bu transferi mutlak suretle noktalamak istiyor.

Fenerbahçe yönetimi 25 milyon bedelde ısrarcı olsa da tarafların 20 milyon avro ve bonuslar ile anlaşması bekleniyor. Vedat Muriq’de Lazio’nun Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olması ile bu transferi oldukça istediği kulislerde konuşuluyor. Bu transfer gerçekleşirse Fenerbahçe bonservis bedelinin 3’te 1’inin ve Vedat Muriq’in yıllık ücretini harcama limitlerini yükseltmek için kullanabilecek. Buda harcama limitinde 70 milyon TL’lik bir artış anlamına geliyor. Fenerbahçe yönetimi Çaykur Rizespor ile yaptığı anlaşma gereği bonservis bedelinin yüzde 15’inin Karadeniz temsilcisine verecek.

Yeni Satışlar Yolda

TFF tarafından açıklanan limitler karşısında dün Mert Hakan Yandaş, Caner Erkin, Gökhan Gönül ve Novak transferlerini açıklayan Fenerbahçe yönetimi hem bu transferlere lisans çıkarabilmek hem de harcama limitini daha yuları çekebilmek adına yeni futbolcu satışları yapmayı planlanıyor. Bu anlamda Zach, Jailson, Ozan Tufan, Zanka ve Frey gibi yollarını ayıracak olan yönetim bonservis bedelleri be bu oyuncuların ücretleri ile birlikte harcama bedelinde 100 milyon TL’lik bir artış daha gerçekleştirmeyi planlıyor. Ayrıca Fenerbahçe yönetiminin harcama limitlerini yükseltme adına önümüzdeki günlerde bazı yeni projeleri hayata geçireceği iddia ediliyor.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...