Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Ozan Tufan Adem Ljajic Takası Tamam

224
Ozan Tufan Adem Ljajic Takası Tamam

Futbol kamuoyu TFF tarafından açıklanan harcama limitlerini tartışırken futbol dünyasında bomba gibi düşecek olan takas gelişmesi büyük yankı uyandırdı.

Ozan Tufan ile Adem Ljajic takasının futbol kulislerinde ilk konuşulmaya başladığı anlarda çoğu kimse bu takası olacağına imkan dahi vermiyordu. Fakat Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın ısrarları ve Fenerbahçe’nin uzun yıllar boyunca yaşadığı 10 numara oyun kurucu eksikliği birleşince olmaz denilen takasta tarafların anlaştığı haberi kulislere bomba gibi düştü. Bu takasın önünde tek engel ise TFF tarafından açıklanan harcama limitleri olduğu ifade ediliyor. Adam Ljajic’in 3 milyon 200 bin avro olan yıllık maaşı açıklanan harcama limitlerine takılırken Fenerbahçe yönetiminin bu konuda formüller aradığı ve takasın 1 haftaya sonlanabileceği iddia ediliyor.

Ozan Tufan’ın Performansı Sözleşme Yeniledikten Sonra Düştü

2019-20 sezonunun ilk bölümünde performansı ile Fenerbahçe takımının en iyileri arasında gösterilen Ozan Tufan’ın sözleşmesini uzattıktan sonraki performansı ise eleştiri konusu olmuştu. Fenerbahçe yönetimi bu sebeple hem 10 numara ihtiyacını kalıcı olarak çözmek hem de bonservis bedeli ödememek adına bu takasa onay verdiği ifade ediliyor. Kulislerde Fenerbahçe’nin bu takas sonrasında bir miktar daha bonservis bedeli alacağı ifade ediliyor.

Ozan Tufan ise kendisinin Alanyaspor’da âdete tekrar futbola dönmesini sağlayan Sergen Yalçın ile performansını üst düzeye taşıyabileceğini inandığı için Beşiktaş’ın teklifini kabul ettiği ifade ediliyor. Ayrıca Ozan Tufan Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne kalması durumunda performansı ile Avrupa’nın önde gelen takımlarından birine transfer olacağına inandığı iddia ediliyor. Futbol kamuoyu ise böyle bir takasın gerçekleşmesi halinde hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe’nin karlı çıkacağını düşünüyor.

Adem Ljajic Fenerbahçe’nin Aradığı İsim

Bir önceki sezon ortaya koyduğu performans ile Beşiktaş taraftarının sevgilisi haline gelen Adem Ljajic geçtiğimiz sezon ise adeta hayal kırıklığı yaratmıştı. Fakat spor yazarları Adem Ljajic’in gerek yetenekleri, gerek futbol aklı gerekse oyun stili ile Fenerbahçe’nin aradığı isim olabileceğini belirtiyorlar. Fenerbahçe’nin Adem Ljajic takası sonrasında şampiyonluğu en güçlü adaylarından biri haline gelebileceği yorumları yapılıyor. Fenerbahçe efsane oyuncusu Alex De Souza sonrasında bir türlü arzuladığı 10 numarayı bulamamıştı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...