Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Beşiktaş Koita Transferi İçin Devreye Giriyor

123
Beşiktaş Koita Transferi İçin Devreye Giriyor

Beşiktaş yönetimi forvet transferi noktasında yaptığı görüşmelerden yüksek maliyetler nedeniyle sonuç alamayınca rotasını Kasımpaşa’nın forveti Koita’ya çevirmiş durumda.

Beşiktaş yönetimi Burak Yılmaz’ın takımdan ayrılmasından sonra onun boşluğunu doldurmak adına yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Yurt dışında birçok forvet oyuncusu ile görüşme yapan Beşiktaş oyunculşarın yükske maaş talepleri sonrasında geri adım attığı ifade ediliyor. Bu gelişmeler üzerine Beşiktaş yönetimi geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’nın ikinci yarıda ki performansında en etkili isimler arasında yer alan Koita için harekete geçtiği ifade ediliyor. Oyuncunun Türkiye ligini tanıması ve uygun yıllık ücreti nedeniyle Beşiktaş’ın ligler başlamadan bu transferi noktalamak istediği ifade ediliyor.

Oyuncu Beşiktaş Takımını Çok İstiyor

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından Thiam ile birlikte çok etkili bir ikili olan Koita attığı gollerle Kasımpaşa takımının ligde tutmakla kalmayıp ikinci yarının en çok puan toplayan takımları arasında soktu. Takım arkadaşı Thiam’ın Fenerbahçe’ye transfer olması ile birlikte kendisinin de büyük bir takımda oynaması gerektiğine inanan Koita’nın yakın çevresine Beşiktaş’ta oynamayı ç ok istediğini ve gelen teklifi değerlendirmek istediğini dile getirdiği ifade ediliyor. Kasım paşa yönetimi ise Thiam’ın Fenerbahçe’ye transferi noktasında Koita’yı bırakmayı kesinlikle düşünmüyor. Liglerin başlamasına az bir süre kalması nedeniyle Kasımpaşa yönetimi oyuncuyu bu sene başka bir takıma göndermek istemiyor. Kasımpaşa yönetimini en çok zorlayan husus ise oyuncunun Beşiktaş takımında oynamayı çok istemesi olarak gösteriliyor.

Beşiktaş Takımı Aynı Kolaylığı Bekliyor

Beşiktaş takımı takas artı bir miktar para önerisi ile Kasımpaşa takımının kapısını çalmayı planlıyor. Oyuncunun Beşiktaş takımının çok istemesini koz olarak kullanmak isteyen Beşiktaş takımı Kasımpaşa takımının Thiam‘ın transferi konusunda Fenerbahçe takımına sağladığı kolaylığın bir benzerinin kendilerine sağlanmasının talep ediyor. Beşiktaş takımı Thiam’ın transferinde olduğu gibi ücretsiz bir şekilde oyuncuyu renklerine katmak yerine 1 milyon avro artı 2 oyuncuyu takasta kullanmayı teklif ettiği ifade ediliyor. Kasımpaşa takımı ise 1 milyon gibi bir rakama oyuncuyu kesinlikle bırakmak istemiyor. Kulislerde Kasımpaşa’nın Koita için 5 milyon avro bir bonservis bedeli talep edeceği konuşuluyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...