Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Futbol Dünyasının Müzmin Sakatları

196
Futbol Dünyasının Müzmin Sakatları

Kariyerleri boyunca pek çok futbolcu yeşil sahalarda başarılarından çok yaşadıkları sakatlıklarla anıldı. Futbol dünyasının müzmin sakatları kendilerini gösteremeden yok oldu gitti.

Futbol dünyasının müzmin sakatları arasında bir çok ünlü futbolcu yer alıyor. İşte sakatlıktan yana yüzü gülmeyen futbolcular.

Owen Hargreaves

İngiliz futbolcu Owen Hargreaves, kariyeri sakatlıklardan en fazla etkilenen isimlerden biriydi. Futbol hayatını 31 yaşında sonlandırdı. Bayern Münih takımında geçirdiği 7 yılda başarılı bir imaj çizen ünlü futbolcu 2007’de İngiltere ekibi Manchester United’a transfer oldu. Manchester ekibinde yaşadığı birçok sakatlığın etkisiyle 4 yılda 39 maçta forma giydi.

Abou Diaby

32 yaşındayken futbol kariyerine son veren Diaby, sakatlık konusunda futbol dünyasının oldukça ilgisini çekmişti. Auxerre ekibinde futbol hayatına başlayan Diaby 2006’da Fransız teknik direktör Arsene Wenger tarafından Arsenal’e transfer edildi. Geçirdiği çeşitli sakatlıklardan dolayı potansiyeline ulaşamadı.

Michael Owen

Henüz 17 yaşındayken Liverpool formasıyla dikkatleri üzerine toplayan Michael Owen, sakatlık sorunlarına rağmen İngiliz futbol tarihinin en iyilerinden biri olarak anıldı. Liverpool’da 1996-2004 yıllarında top koşturan daha sonra ” İspanya ekibi Real Madrid’e transfer oldu.

Ousmane Dembele

Barcelona’ya çok yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olduğu dönemde sakatlıkları nedeniyle istikrarlı şekilde forma giyemeyen 22 yaşındaki Dembele, bu yüzden potansiyelini de gösteremedi. Yeteneğiyle Fransa futbolunun büyük umutlar bağladığı genç futbolcu, farklı sakatlıklar sebebiyle ligde ilk sezonunda sadece iki maçta görev alabildi.

Arjen Robben

Arjen Robben’in ismi başarıların yanı sıra sakatlıklarla da anıldı. Son dönemlerde yeşil sahaların gördüğü en yetenekli futbolcular arasında gösterilen Robben’in sakatlık geçmişi bir hayli kabarıktı. Sıkça yaşadığı sakatlıklara rağmen Robben adını altın harflerle yazdırmayı başardı.

Tobias Linderoth

İsveçli Tobias Linderoth’ta üst üste yaşadığı sakatlıklar nedeniyle kariyerine son vermek zorunda kalan futbolculardan bir tanesidir. En son Galatasaray’da forma giyen futbolcu kariyerini de burada noktaladı.

Türk Futbol Dünyasının Müzmin Sakatlarından Biri Rıdvan Dilmen

Türk futbolunun en büyük yetenekleri arasında gösterilen Dilmen, kariyerinin sonuna doğru aşil tendonu kaynaklı sakatlıklar ve operasyonlar nedeniyle çok uzun süre uzak kaldı. Rıdvan Dilmen devamında, arka arkaya yaşadığı diğer sakatlıklar nedeniyle kariyerini çok ileri düzeye getiremedi.

Önerilen Yazı: Dünyanın En Büyük Derbilerinin Bilinmeyen Hikayeleri

Bir cevap yazın

Yükleniyor...