Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Uğurcan Çakır Adaya Transfer Oluyor

231
Uğurcan Çakır Adaya Transfer Oluyor

Trabzonspor forması altında gösterdiği yüksek performans ile Avrupa’nın dev kulüplerinin dikkatini çeken Uğurcan Çakır’ın İngiltere ligine transferinin gerçekleştiği iddia ediliyor.

Trabzonspor’un 2019-20 sezonunda ki başarısında kaleci Uğurcan Çakır’ın oldukça önemli bir yeri bulunuyor. 24 yaşındaki genç eldiven şuan itibari ile Avrupa’nın en yetenekli kalecileri arasında gösteriliyor. Bu noktada Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin özellikle Ada kulüplerinin Uğurcan Çakır’a yoğun bir ilgi duydukları devre arasından beri konuşuluyor. Uğurcan Çakır ile ilgili en son transfer iddiası ise oldukça yoğun bir şekilde dillendiriliyor.

Uğurcan Çakır 22 Milyon Euro Bedelle Sheffield United’a Transfer Oldu İddiası

Birçok spor kanalı ve sosyal medya platformunda son dakika olarak verilen haberlere göre Trabzonspor yönetimi Uğurcan Çakır’ın transferi ile ilgili olarak İngiliz Premier Lig takımlarından Sheffield United takımı ile 22 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında anlaşma sağladığı bilgisi yer alıyor. Ayrıca Trabzonspor’un yapılan anlaşma gereğince hem bazı ekstra bonuslar hem de oyuncunun bir sonraki satışında yüzde 15 oranında pay alacağı iddia ediliyor. Genç file bekçisinin Ada’ya transfer haberlerinin sosyal medyada çok kısa sürece yoğun bir ilgiyle karşılaştığı ve konu ile ilgili çok sayıda paylaşım yapıldığı görülüyor.

Trabzonspor Başkanı İddiaları Yalanladı

Uğurcan Çakır’ın Sheffield United takımına 22 milyon Euro ve artı bonuslarla birlikte transfer olduğu haberlerinin kısa sürede yayılması üzerine Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun konu ile ilgili önemli bir açıklama yaptığı görüldü. Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor’un Uğurcan Çakır’ın transferi konusunda İngiliz takımı Sheffield United ile 22 milyon Euro’ya anlaşıldığı yönündeki haberlerin kesinlikle doğruyu yansıtmadığını belirterek böyle bir anlaşma ve görüşmenin olmadığını belirttiği görülüyor.

Trabzonspor başkanının açıklamasına rağmen İngiliz ekibi ile Trabzonspor arasında görüşmelerin devam ettiği ve özellikle Uğurcan Çakır’ın Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden bir takıma transfer olmak istemesinden dolayı anlaşmanın şimdilik sağlanamadığı iddia ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda İngiltere Premier Ligi’nin 2 dev takımı olan Liverpool ve Chelsea takımlarının Uğurcan konusunda oldukça ısrarlı oldukları konuşulmuştu. Bu noktada ilk 11 şansının daha fazla olacağından dolayı Uğurcan Çakır’ın tercihinin Chelsea olacağı iddia edilmişti.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...