Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Avrupa’da Ses Getirecek Türk Futbolcular

306
Avrupa’da Ses Getirecek Türk Futbolcular

Avrupa’da ses getirecek Türk futbolcular hem sayısal olarak hem de takımlarında gördükleri değer anlamında hiç olmadığı kadar yüksek seviyede olduğu görülüyor.

Takımlarımız her ne kadar Avrupa kupalarında istedikleri başarıyı gösteremese de son dönemde Türk futbolcuların Avrupa’nın dev kulüplerinden çok büyük başarılara imza attıkları ve geleceklerinin oldukça parlak oldukları görülüyor. Artık İtalya, Almanya, İspanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa’nın en büyük liglerinde çok yetenekli ve potansiyelli Türk yıldızları boy gösteriyor. Yaş ortalaması oldukça düşük olan genç yıldızlarımızın etkisini Milli takımda da göstermeye başladıkları görülüyor. Eğer genç yıldızlarımız bu gelişimlerini sürdürür ve kadroya yeni yıldızlar ekleyebilirsek önümüzde ki yıllarda Türk Milli takımının oldukça büyük başarılar yakalayacağı ön görülüyor.

Avrupa’da Ses Getirecek Türk Futbolcuların Listesi

2020 senesi pandemi nedeniyle istenilen seviyede geçmese de oyuncularımızın son derece iyi performans gösterdiği bir yıl olarak ön plana çıkıyor. Avrupa arenasında tecrübe kazanan ve takımlarının önemli parçası olan oyuncularımız sayesinde Türk futbolunun geleceğe çok daha iyimser bakması sağlanıyor. Avrupa’da ses getirecek Türk futbolcular ise şu şekildedir;

  • Juventus forması giyen Merih Demiral bu sene Juventus forması altında ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Merih için Avrupa’nın en iyi defans oyuncularından biri olacağı yorumları yapılıyor.
  • Leicester City forması altında harika bir sezon geçiren Çağlar Söyüncü takımının gösterdiği performansta en önemli oyunculardan biri olarak gösteriliyor. Çağlar bu sene İngiltere’de en iyi defans oyuncularından biri olarak gösteriliyor.
  • İspanya’da Celta Vigo forması giyen Okay Yokuşlu takımının en kilit isimleri arasında yer alıyor. Bu sene İspanya Ligine iyice adapte olan Okay’ın kısa zamanda büyük bir transfer yapması bekleniyor.
  • İspanya’da kiralık olarak Valladoid forması giyen Enes Ünal bu sene gol sayısını yukarı çekmesi yanında güçlü fiziği ve hava toplarında ki hakimiyeti ile ön plana çıkıyor.
  • Almanya’da Schalke 04 forması giyen Ozan Kabak bu sene sakatlıklarla boğuşmasına rağmen golcü kimliği ile Almanya’da en potansiyelli defans oyuncuları arasında gösteriliyor.
  • İtalya’da Sassaulo forması giyen gurbetçi oyuncumuz Mert Müldür son haftalarda gösterdiği performans ile İtalya ligine tam anlamıyla alıştı. Oyuncunun gelişiminin tamamlaması ile Avrupa’nın sayılı kanat bekleri arasında olacağı belirtiliyor.
  • İtalya’da Roma forması giyen Cengiz Ünder bu sene sakatlıklarda mücadele etse de ülkemizin en yetenekli oyuncuları arasında yer alıyor.
  • Bu sene Feyenord takımında oynadığı oyun ile Avrupa devlerinin peşine düştüğü 19 yaşında ki Orkun Kürkçü’nün yaz aylarında İngiltere’ye transfer olacağı belirtiliyor.
  • Trabzonspor’un genç yıldızı Abdülkadir Ömür bu sene sakatlığına rağmen Avrupa’nın en yetenekli oyuncuları arasında yer alıyor. Oyuncunun bu sene rekor bedelle yurt dışına transfer olması bekleniyor.
  • Trabzonspor’un genç ve yetenekli eldiveni Uğurcan Çakır’ın bu sene sonunda rekor bir bedelle İngiltere yolunu tutması bekleniyor.

Avrupa’da ses getirecek Türk futbolcular listesine eklenebilecek daha çok fazla potansiyelli oyuncularımız bulunuyor. Oyuncularımızın gelecek 10 yıla Avrupa’da damga vurabileceği konuşuluyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...