Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Trabzonspor’da Sörloth Devri Kapanıyor

111
Trabzonspor’da Sörloth Devri Kapanıyor

Milli takım kampına katılmak için ülkesine giden ve 3 gündür haber alınamayan Norveçli yıldız ile iplerin koptuğu ve RP Leipzig takımına satılacağı iddia ediliyor.

Trabzonspor’da deyim yerindeyse Sörloth depremi yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta milli maçlar nedeniyle ülkesinin milli takımına katılan Sörloth covid testine girdiğini belirterek Trabzon’da Cuma günü olacağını yönetime bildirmişti. Fakat Cuma günü Trabzon’da olması gereken yıldız forvetten 3 gündür haber alınamıyor. Trabzonspor yönetimi noter aracılığı ile oyuncu hakkında tutanak tutarken oyuncunun artık Trabzon’da oynamak istemediği için Türkiye’ye gelmediği ifade ediliyor. Trabzonspor Sörloth’un bir sene daha kiralama ve daha sonrası için satın alma opsiyonuna sahip bulunuyor.

Trabzonspor Yönetimi Sörloth’un Transferine Onay Verebilir

Geçtiğimiz sezon gösterdiği enfes performans ile biranda tüm dünyanın ilgisini çeken Alexendar Sörloth aynı performansı milli takımda da devam ettirince bu sene birçok takım tarafından istendi. Bu takımların en ciddisi ise Almanya’nın parlayan yıldızı olan ve bu sene Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Leipzig takımı oldu. Alman takımı ilk olarak Trabzonspor takımının kapısını 10 milyon avro ile çalmıştı. Fakat Trabzonspor kiralık anlaşma gereği 6 milyon avro satın alma bedeli olan oyuncusunu bu bedele bırakmak istemedi. RP Leipzig takımının gelecek sene 9 milyon avro serbest kalır maddesini gerekçe göstererek fiyat yükseltmemesi üzerine Trabzonspor oyuncuyu bu fiyata kesinlikle bu sene satmayacağını açıklamıştı.

Almanlar Fiyat Yükseltti

Alman RP Leipzig takımı Norveçli yıldız Sörloth ile her konuda anlaşma sağlamasına rağmen Trabzonspor ile anlaşamayınca bir süre sessiz kalmıştı. Fakat Alman takımının teknik direktörü Nagelsman’ın oyuncuyu ısrarla istemesi üzerine fiyatı 18 milyon avroya kadar çektiği ifade edildi. Trabzonspor 26 milyon avro talep ederken oyuncunun Norveç’ten dönmemesi üzerine tarafların 20 milyon avro civarında bir bedelle anlaşması bekleniyor. Trabzonspor bu paranın 6 milyon Avrosunu anlaşma gereği İngiliz ekibi Crystal Palace takımına ödeyecek. Trabzonspor’un transferden gelecek para ile gelecek vadeden çok önemli bir forveti takıma kazandıracağı iddia ediliyor. Trabzonspor bugün oynayacağı Beşiktaş maçına yıldız forvetinden yoksun bir şekilde çıkacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...