Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Bernard Mensah Beşiktaş’ta

243
Bernard Mensah Beşiktaş’ta

Galatasaray ve Beşiktaş arasında Kayserispor oyuncusu Bernard Mensah için yaşanan kıyasıya transfer yarışının galibi Beşiktaş oldu.

Geçtiğimiz sezon Kayserispor forması altında 26 maça Bernard Mensah gösterdiği 5 gol ve 8 asistlik performans ile dikkatleri üzerine çekmişti. Kayserispor ’un en iyi oyuncusu olarak gösterilen oyuncuyu kadrosuna katmak için Beşiktaş ve Galatasaray oldukça istekli davranmışlardı. Kayserispor yönetimi de geçtiğimiz sezon oyuncunun 2,8 milyon avroluk satın alma opsiyonunu kullanmış ve bonservisini almıştı Fakat oyuncunun bonservis borcunu ödeyemeyen Kayserispor mali anlamda büyük bir yükün altına girmişti. Bu sebeple Kayserispor oyuncuyu satarak hem Atletico Madrid takımına olan borcunu ödemek hem de oyuncunun yüksek maaş yükünden kurtulmak istiyordu.

Beşiktaş ve Galatasaray Kiralık ve Takas Teklifi Yaptı

Her ne kadar Kayserispor oyuncusunu bonservisi ile satmak istese de corona virüs nedeniyle kulüplerimizin gelirlerinin iyice düşmesi nedeniyle böyle bir teklif alamadığı görüldü. Hem Beşiktaş hem de Galatasaray oyuncuyu kadrolarına katmak için bir miktar bonservis ve takas önerisinde bulundular. Fakat Kayserispor cephesi önerilen oyuncuların yüksek maaşları nedeniyle bu tekliflere soğuk baktığını hem Beşiktaş hem de Galatasaray’a bildirdiği ifade ediliyor. Bunun üzerine her iki takımda oyuncuyu satın alma opsiyonu ile kiralamak istediklerini Kayserispor yönetimine bildirdiler. Kayserispor yönetimi her iki takımda aldığı teklifleri değerlendirdikten sonra oyuncuyu Beşiktaş takımına kiralamaya karar verdiler.

4,5 Milyon Avro Satın Alma Opsiyonu Bulunuyor                

Kayserispor ilk önce oyuncunun 2020 yılında bitecek olan kontratını 1 sene daha uzattı. Daha sonra ise futbol kulislerinde ki iddialara göre 500 bin avro kiralama bedeli ve 4,5 milyon avro satın alma opsiyonu ile Bernard Mensah’ı 1 yıllığına Beşiktaş takımına kiraladılar. Oyuncunun kiralık sözleşmesinde yer alan satın alma opsiyonunda herhangi bir zorunluluk olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor. Galatasaray takımı ise Kayserispor’da 2,8 milyon avroluk bir zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralama teklifi yapmıştı. Kayserispor yönetimi oyuncunun Şampiyonlar Ligi’nde göstereceği performans ile değerinin daha da artacağına inandığı için Beşiktaş’ın teklifini kabul ettiği ifade ediliyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...