Futbol Kültürü – futbol kültürü, futbol haberleri ve tribün kültürü

Galatasaray’da James Rodriguez Bombası

202
Galatasaray’da James Rodriguez Bombası

Transferde ezeli rakiplerine kaptırdığı oyuncular dolayısıyla büyük eleştiri alan Galatasaray James Rodriguez bombasını patlatarak eleştirileri susturmayı planlıyor.

Galatasaray taraftarları bugünlerde özellikle ezeli rakipleri Fenerbahçe’nin transfer bombalarını ardı ardına patlatması ile sıkıntılı günler yaşıyor. Taraftarlar Mert Hakan Yandaş ve Mensah’ın 2 ezeli rakibe kaptırılması ve Kaan Ayhan için gerekli 2 milyon nakit bonservis bedelinin bulunmaması ile birlikte büyük hayal kırıklığı yaşadıkları görülüyor. Fakat Galatasaray yönetiminin gizli bir şekilde yürüttüğü transfer harekâtı mutlu sonla biterse yılın transfer bombası Galatasaray tarafından patlatılabilir. Galatasaray kariyeri son dönemde düşüşte olsa da Kolombiya milli takımının yıldızı James Rodriguez’i transfer etmeye oldukça yaklaştığı iddia ediliyor.

Belhanda Gidiyor Rodriguez Geliyor

 

Galatasaray’ın bu transfer için stratejisi ise belli oldu. Beklentileri bir türlü karşılamayan Belhanda’yı satarak hem bonservis bedeli kazanmak hem de oyuncunun 3,5 milyon avroluk maaşından kurtulmak isteyen yönetim oluşan maaş boşluğunu da James Rodriguez ile doldurmayı planlıyor. Belhanda’dan 5 milyon bonservis bekleyen yönetim oyuncunun yıllık maaşı ile birlikte 8,5 milyon avroluk bir gelir elde etmiş olacak. Bonservisi Real Madrid takımında olan ve bu sene Bayern Münih takımında kiralık oynayan James Rodriguez’in bonservisini Bayern Münih almayacağını açıklamıştı.  Galatasaray Real Madrid takımından 6 milyon avro alan James Rodriguez’in maaşının yarısını ödemeyi İspanyol temsilcisine teklif etti. İspanyollar oyuncunun tekrar parlaması ve maaş yükünün yarısından kurtulmak için bu transfere onay verdiği iddia ediliyor.

Falcao Devreye Girdi

Oyuncu her ne kadar kariyerini 5 büyük ligden birinde devam ettirmek istese de Kolombiya Milli takımından kaptanı olan ve büyük saygı duyduğu Falcao’nun devreye girmesi ile Galatasaray’a gelmeye sıcak baktığı ifade ediliyor. Kolombiya Milli Takımı’nda büyük uyum gösteren ikilinin Galatasaray takımında bir araya gelmesi ile birlikte önümüzde ki sezon Falcao’nun gol sayısını oldukça yukarı çıkarabileceği ifade ediliyor. Galatasaray bu transferi noktalarsa uzun süredir hasretini çektiği yaratıcı 10 numara özlemini de gidermiş olacak. Galatasaray bu transferi 1 hafta içerisinde noktalayarak oyuncunun bir an önce takıma adapte olmasını istiyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...